Створено за підтримки

Google Україна

Головна

Оперні театри України

Ласкаво просимо в таємничий та урочистий, яскравий і галасливий світ оперних театрів України. Великі сцени, величезні зали, багатство архітектури, скульптури, картини, широкі сходи, довгі коридори і розпис стін; все це — творіння кращих архітекторів, скульпторів, та художників.

Львівський національный академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької
Львів, Львівська область

Головний фасад театру є своєрідною емблемою та візитною карткою міста Лева. 

Театр був побудований з використанням деталей, форм архітектури ренесансу та барокко, або у так званому віденському псевдоренесансі за проектом архітектора Зигмунда Горголевського, який відомий своїми монументальними спорудами у Польщі та Німеччині.

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської
Чернівці, Чернівецька область

Ця велична споруда епохи Ренесансу була спроектована віденськими архітекторами Фельнером і Гельнером, які спорудили в Європі 43 театри.

Для оздоблення фасаду та інтер'єрів були запрошені майстри з різних частин Австро-Угорської імперії.

Одеський національний академічний театр опери та балету
Одеса, Одеська область

Одеський національний академічний театр опери та балету – одна з видатних архітектурних пам'яток України, а також один з найкрасивіших театрів у світі. Будівля театру занесена в список унікальних пам'яток Східної Європи. 

З перших років свого існування оперний театр був центром музичного та суспільного життя Одеси.

Київський національний академічний театр оперети
Київ, Київська область

На розі вулиць Житомирської і Великої Васильківської, в місті Києві вже понад сто років розташовується ошатна будівля, яку по праву вважають колискою українського театру. Будинок, названий Троїцьким народним домом, будувався за ініціативою Київського товариства грамотності на благодійні кошти за проєктом, створеним губерським архітектором Г.М. Антоновським.

Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка
Київ, Київська область

Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка – це дивовижна будівля в історичному центрі Києва, виконана в стилі французького неоренесансу, яка по праву вважається однією з візитних карток столиці України.

Опери

Оперні театри України — це віртуальна подорож, яка дасть можливість доторкнутись до унікальної архітектури оперних театрів України, відвідати та проникнути залаштомки, відчути дух та атмосферу таємниці театру і навіть побувати там, де двері зазвичай закриті для відвідувачів. Тож, почнемо. Історично склалось, що перлинами європейської культури є оперні театри. Місця, де переконається музика, література, акторська майстерність і, звичайно, неповторна архітектура. Місце, куди приходять за емоціями і де стираються межі різних стилів, жанрів, епох та мови. Опера завжди була зразком найбільш емоційної і видовищної театральної вистави. Ключову роль в цьому місці завжди грали співаки, хор, оркестр та диригент.

Знайомся з Україною за допомогою віртуальних турів