- Автентичні смаки України
- Нематеріальна спадщина
-
Елементи нематеріальної спадщини
- Оперні театри
- Дерев’яні церкви
- Музеї просто неба
- Про проект
- Youtube
UaEn
Створено за підтримки
Google Україна
З давніх давен, коли люди жили в гармонії з природою, коли з першими променями сонця пастухи неквапливо виганяли на пасовище худобу, а крапля роси, розчиняючись, вдихала життя у всі куточки українських хуторів, коли хати та церкви робили зі зрубу, кипіло багате культурне життя народів, які мешкали на території сучасної України.
В історичній частині міста Ужгород, на південному схилі Замкової гори, під стінами середньовічного замку, розташувався один з перших музеїв просто неба в Україні. Тут відпочивають від метушні минулих століть архітектурні пам'ятки старовинного закарпатського села і зразки найдавніших і найбільш поширених видів народного прикладного мистецтва.
Великий українець, письменник, поет, художник і культурний діяч Тарас Григорович Шевченко любив усім серцем Україну. Він передав у своїх творах всю красу природи, побуту і життя народу. Як і в його творах на території музею «Шевченківський гай» розташовано 120 пам'яток архітектури західних областей України.
Обвитий по обидва боки широким Дніпром, острів Хортиця піднімається над річкою, оточений скелями і піщаними берегами. Запорізька Січ - душа і серце українського козацтва. Славне минуле воїнів-козаків прославлено поетами, художниками та істориками.
Історико-архітектурний комплекс "Резиденція Богдана Хмельницького" споруджений на місці колишньої столиці гетьманської України середини XVII століття — славного міста Чигирин.
Богдан Зиновій Хмельницький — легендарна особистість, гетьман Війська Запорізького, талановитий полководець, борець за незалежність українського народу, засновник першої в історії української держави — Гетьманщини.
На околиці міста Переяслава розтащувався Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Серед співу птахів і шелесту листя, тіні високих багаторічних дерев стоять пам'ятники народної архітектури XVIII-XIX століть, будинки с угіддями, понад двадцять тисяч творів народного мистецтва, предметів побуту, знарадь праці зібраних в лісостеповій зоні України.
За густими деревами біля викоків річки Либідь ховається невелике українське село – музей «Мамаєва Слобода».
Козак Мамай – народний українськи збірний образ воїн-козака, що символізує образ всього українського народу. Так і музей увібрав в себе народний колорит, побут архітектуру і господарство часів розквіту українського козацтва.
Круті пагорби, широкі поля, скрипучі млини та церкви, затишні українські хатки з господарством - все пронизане духом багатої української історії. На околиці Києва розташувався музей просто неба, в якому можна побувати в різних куточках України і зробити своєрідну подорож у часі, розкриваючи таємниці і побут українського народу протягом усієї його історії.
Вашій увазі представлені сім автентичних музеїв під відкритим небом, кожен з яких представляє собою віртуальну подорож, де можна перенестися на століття назад і доторкнутися до минулого, познайомитися з українською культурою і побутом.
Нікого не залишать байдужими тихі прохолодні хати з очеретяними дахами; господарства і охайні фруктові сади з лавками в тіні; млини, які неквапливо обертають свої лопаті в широких полях; високі дерев’яні церкви, які дивляться в далечінь з висоти свого віку.
Всі музеї гостинно відкривають свої обійми, і мимоволі відчуваєш, що повертаєшся на сотні років у минуле. Через століття можна знову прогулятися вздовж очерету, зірвати стигле яблуко або грушу, посидіти в тіні або зайти в затишну українську хату, де на столах рушники, а на стінах ікони.