Створено за підтримки

Google Україна

Головна

Музеї під відкритим небом

З давніх давен, коли люди жили в гармонії з природою, коли з першими променями сонця пастухи неквапливо виганяли на пасовище худобу, а крапля роси, розчиняючись, вдихала життя у всі куточки українських хуторів, коли хати та церкви робили зі зрубу, кипіло багате культурне життя народів, які мешкали на території сучасної України.

Національний музей народної архітектури та побуту
Ужгород, Закарпатська область

В історичній частині міста Ужгород, на південному схилі Замкової гори, під стінами середньовічного замку, розташувався один з перших музеїв просто неба в Україні. Тут відпочивають від метушні минулих століть архітектурні пам'ятки старовинного закарпатського села і зразки найдавніших і найбільш поширених видів народного прикладного мистецтва.

Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»
Львів, Львівська область

Великий українець, письменник, поет, художник і культурний діяч Тарас Григорович Шевченко любив усім серцем Україну. Він передав у своїх творах всю красу природи, побуту і життя народу. Як і в його творах на території музею «Шевченківський гай» розташовано 120 пам'яток архітектури західних областей України.

Запорізька Січ
Запоріжжя, Запорізька область

Обвитий по обидва боки широким Дніпром, острів Хортиця піднімається над річкою, оточений скелями і піщаними берегами. Запорізька Січ - душа і серце українського козацтва. Славне минуле воїнів-козаків прославлено поетами, художниками та істориками.

Резиденція Богдана Хмельницького
Чигирин, Черкаська область

Історико-архітектурний комплекс "Резиденція Богдана Хмельницького" споруджений на місці колишньої столиці гетьманської України середини XVII століття — славного міста Чигирин. 

Богдан Зиновій Хмельницький — легендарна особистість, гетьман Війська Запорізького, талановитий полководець, борець за незалежність українського народу, засновник першої в історії української держави — Гетьманщини.

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
Переяслав, Київська область

На околиці міста Переяслава розтащувався Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Серед співу птахів і шелесту листя, тіні високих багаторічних дерев стоять пам'ятники народної архітектури XVIII-XIX століть, будинки с угіддями, понад двадцять тисяч творів народного мистецтва, предметів побуту, знарадь праці зібраних в лісостеповій зоні України.

Мамаєва Слобода
Київ, Київська область

За густими деревами біля викоків річки Либідь ховається невелике українське село – музей «Мамаєва Слобода».

Козак Мамай – народний українськи збірний образ воїн-козака, що символізує образ всього українського народу. Так і музей увібрав в себе народний колорит, побут архітектуру і господарство часів розквіту українського козацтва.

Музей народної архітектури та побуту України
Київ, Київська область

Круті пагорби, широкі поля, скрипучі млини та церкви, затишні українські хатки з господарством - все пронизане духом багатої української історії. На околиці Києва розташувався музей просто неба, в якому можна побувати в різних куточках України і зробити своєрідну подорож у часі, розкриваючи таємниці і побут українського народу протягом усієї його історії.

Музеї під відкритим небом

Вашій увазі представлені сім автентичних музеїв під відкритим небом, кожен з яких представляє собою віртуальну подорож, де можна перенестися на століття назад і доторкнутися до минулого, познайомитися з українською культурою і побутом.

Нікого не залишать байдужими тихі прохолодні хати з очеретяними дахами; господарства і охайні фруктові сади з лавками в тіні; млини, які неквапливо обертають свої лопаті в широких полях; високі дерев’яні церкви, які дивляться в далечінь з висоти свого віку.

Всі музеї гостинно відкривають свої обійми, і мимоволі відчуваєш, що повертаєшся на сотні років у минуле. Через століття можна знову прогулятися вздовж очерету, зірвати стигле яблуко або грушу, посидіти в тіні або зайти в затишну українську хату, де на столах рушники, а на стінах ікони.

Знайомся з Україною за допомогою віртуальних турів