Створено за підтримки

Google Україна

Головна

Дерев'яні церкви карпатського регіону України

Давні майстри вклали в дивовижну архітектуру карпатських церков душу та тонке відчуття зв'язку божественного та земного. Залишили нащадкам послання, символи вікової історії та самобутності українського народу. Архітектурні форми, іконопис, декоративна різьба та стінопис є унікальним прикладом мистецтва України серед національних культур інших народів Європи. 

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
Нижній Вербіж, Коломийський район, Івано-Францівська область

Церква Різдва Пресвятої Богородиці була збудована місцевим майстром Григоріємо Семонюком в 1808 році.

Цей храм належить до добрезбережених рідкісних п'ятиверхих церков гуцульського типу і є найкращим прикладом етапів його розвитку.

Церква Зішестя Святого Духа
Рогатин, Івано-Франківська область

Церква Зішестя Святого Духа була збудована ймовірно на зламі XV та XVI століть і є найстарішою дерев'яною церквою, розташованою на території України.

Церква має тридільну, зрубну конструкцію і була збудована за давнім галицьким типом.

Церква Вознесіння Господнього
Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область

Церква Вознесіння Господнього була побудована в 1824 році і є однією з найдосконаліших дерев'яних церков на всій Гуцульщині.

Це одна з найкраще збережених та найстаріших церков гуцульського тіпу з хрещатою формою та куполом посередині.

Церква Пресвятої Трійці
Жовква, Львівська область

Церква Пресвятої Трійці - це одна з найкраще збережених трикупольних церков XVIII століття.

Побудована за класичним галицьким типом, структура якого полягає в традиційній київській конструкції.

Церква святого Юра
Дрогобич, Львівська область

Однією з кращих пам'яток давнього українського мистецтва є дерев'яна церква святого Юра в Дрогобичі, яка є шедевром загальноєвропейського будівництва.

Церква святого Юра була побудована в XV столітті й декілька разів мала суттєві реконструкції у XVII ст.

Церква Зішестя Святого Духа
Потелич, Жовківський район, Львівська область

Церква Зішестя Святого Духа знаходиться на невеликому пагорбі біля підніжжя високої гори, в центральній частині села, на правому березі річки Телиці.

Церква має муде мольовничий вигляд та ідеально вписується в оточуючий краєвид

Церква собору Пресвятої Богородиці
с. Матків, Турківський район, Львівська область

В центральній частині села Матків, на невеликому погорбі у 1838 році майстри Іван та Василь Мельникович заклали дерев'яний храм собору Пресвятої Богородиці, який зайняв достойне місце серед найдовершеніших пам'яток бойківської дерев'яної архітектури.

Церква святого Архангела Михаїла
с. Ужок, Великоберезнянський район, Закарпатська область

Ужоцька дерев'яна церква – це одна з найцікавіших споруд бойківського стилю, яку збудували майстри Павло Черніїв та Іван Циганник у 1745 р.

Михайлівська церква виглядає простою та невибагливою: храм не має різких зовнішніх прикрас і вигадливих деталей – він стрункий і витончений.

Дерев'яні церкви

Змінюються покоління, а під шумом вітру та сухим дотиком часу причаїлись старі скриньки української історії, готові відкрити свої обійми мандрівникам, які переступили їх дерев'яний поріг, і занурити їх в дзвінку тишу сакрального минулого. Перед вами вісім старовинних церков в українському регіоні Карпат. Здійсніть свою віртуальну подорож по кожній з них та пориньте в атмосферу минулих століть завдяки технології віртуальної реальності. Вона заведе вас в саме серце Карпат і дасть можливість торкнутись унікальної архітектури давнього українського мистецтва, шедевру європейського будівництва, культурної спадщини ЮНЕСКО.

Знайомся з Україною за допомогою віртуальних турів