Створено за підтримки

Google Україна

Про проект

Україна автентична в своїй культурі. Проект “Автентична Україна” виствітлює українську культуру з різних сторін. Від народного виконавського мистецтва й архітектури старовинних дерев’яних церков - до кубофутуризму та унікальних історичних предметів. 

«Автентична Україна» — це яскравий приклад цифрових можливостей для збереження культурної та історичної спадщини. Протягом року Міністерство культури, молоді та спорту України за підтримки Google Україна працювало над створенням віртуального культурного простору. 

Тут ми зібрали найбільшу цифрову колекцію робіт українських модерністів, які відомі на весь світ через свої геніальні роботи. Період 1910-30х років вибухнув плеядою творчих об’єднань, виставок та новаторських рішень. Завдяки цьому, наприклад, український авангард займає вагому частину у світовому модерному мистецтві.

Проект також включає добірку унікальних оцифрованих предметів з музеїв України. Ці артефакти бачили весь період становлення та розвитку нашої країни. Через це вони мають символічне значення для українського народу. Наприклад, тут розміщена оцифрована перша друкована книга в Україні: львівський “Апостол”, виданий у лютому 1574 року Іваном Федоровичем. “Апостол” дав початок українському книгодрукарству.

Завдяки проекту “Автентична Україна”, нам вдалося знайти ключ до розуміння української самобутності. Ним виявилася нематеріальна культурна спадщина та безліч її проявлень, як от виконавське мистецтво та традиційні обряди. Цей розділ містить колекцію автентичних аудіо- та візуальних прикладів української айдентики.

Для мандрівників ми створили віртуальні тури об’єктами культурної спадщини, які виявилися не менш захопливими, ніж реальні подорожі. В таких мандрівках завдяки цифровим технологіям можна відвідати музеї під відкритим небом, зайти всередину дерев'яних церков чи заглянути за лаштунки оперних театрів України.