Створено за підтримки

Google Україна

Про проект

Україна має автентичну культуру. Проект «Автентична Україна» всебічно висвітлює українську культуру з різних сторін. Від народного виконавського мистецтва, унікальних історичних предметів та  архітектури старовинних дерев’яних церков — до кубофутуризму і сучасних музейних технологій.

«Автентична Україна» — це яскравий приклад цифрових можливостей для збереження культурної. Міністерство культури, молоді та спорту України за підтримки Google Україна працює над створенням віртуального культурного простору.

Тут ми зібрали найбільшу цифрову колекцію робіт українських модерністів, які відомі на весь світ своїми геніальними творами. Упродовж 1910-1930 років з’явилися яскраві творчі об’єднання, новаторські рішення, відбулися численні виставки. Тоді український авангард упевнено посів помітне місце у світовому модерному мистецтві.

Проект також включає добірку унікальних оцифрованих предметів з музеїв України. Ці артефакти є свідками становлення та розвитку нашої країни. Через це вони мають символічне значення для українського народу. Наприклад, тут розміщена оцифрована перша друкована книга в Україні: львівський «Апостол», виданий у лютому 1574 року Іваном Федоровичем. «Апостол» поклав початок українському книгодрукарству.

Проєкт «Автентична Україна» дає ключ до розуміння української самобутності. Ним виявилася нематеріальна культурна спадщина та безліч її виявів, як от виконавське мистецтво та традиційні обряди. Цей розділ містить колекцію автентичних аудіо- та візуальних прикладів української айдентики.

Для мандрівників ми створили віртуальні тури об’єктами культурної спадщини, які виявилися не менш захопливими, ніж реальні подорожі. В таких мандрівках завдяки цифровим технологіям можна відвідати музеї під відкритим небом, зайти до дерев'яних церков чи заглянути за лаштунки оперних театрів України.