Створено за підтримки

Google Україна

Аутентична Україна
01
Нематеріальна спадщина

Усні традиції та форми вираження

Кожна людина, ще не вміючи писати й читати, чує від батьків, бабусі й дідуся колискові пісні, казки й легенди, шукає відповіді на загадки, дізнається про величні події національної історії. Так ми ще не свідомо прилучаємося до усної традиції свого народу.

Детальніше
Аутентична Україна
02
Нематеріальна спадщина

Виконавське мистецтво

Народне виконавське мистецтво – це сфера художньої і творчої діяльності, за допомогою якої презентуються фольклорні твори, в тому числі пісні, музичні інструментальні композиції, танці, сценічні твори, ігри.

Детальніше
Аутентична Україна
03
Нематеріальна спадщина

Звичаї, обряди, святкування

Велике значення для утвердження національної самосвідомості українців мали народні звичаї, обряди, традиції святкування, які були невід’ємною частиною повсякденного життя.

Детальніше
Аутентична Україна
04
Нематеріальна спадщина

Знання та практики, що стосуються природи і всесвіту

Протягом віків наші предки накопичували знання про навколишній світ та природу. Ці знання лежали в основі традиційних форм господарювання та побуту.

Детальніше
Аутентична Україна
05
Нематеріальна спадщина

Традиційні ремесла

Знання, найдавніші традиції, технологічні навички, художні стилі, віками нагромаджений професійний ремісничий та художній досвід передавалися від покоління до покоління на широких теренах України. 

Детальніше

Культура як втілення душі Українського народу

В сучасному динамічному світі поняття територіальних бар’єрів стає дедалі умовнішим.

Це спонукає до подорожей. А подорожуючи країнами (реально чи в інтернеті), ми насамперед пізнаємо культуру народу, який ці країни населяє, його духовні цінності, вивчаємо мову, намагаємося зрозуміти душу.

Ключ до такого розуміння лежить у найглибших пластах народної культури, збережених у нематеріальній культурній  спадщині (англ. Intangible Cultural Heritage) кожного народу.

Віртуальні тури

Не менш захопливими, ніж реальні подорожі, можуть бути віртуальні тури об’єктами культурної спадщини. В таких подорожах завдяки цифровим технологіям можна відвідати скансен, ознайомитися з унікальною архітектурою дерев'яних церков чи заглянути за лаштунки оперних театрів України, поєднати враження від елементів нематеріальної культурної спадщини з відкриттям нових об’єктів культурної спадщини України.

Кожен із нас бував у глядацькій залі оперного театру, захоплено спостерігаючи за дійством на сцені. А от хто зазирав за куліси? Помилуватися архітектурою всіх українських оперних театрів одночасно, побувати за кулісами і в інших зазвичай закритих для глядачів місцях можна лише в віртуальному турі.

Детальніше

В самому серці Карпат збереглися взірці унікальної архітектури стародавнього українського мистецтва – старовинні дерев’яні церкви, визнані шедеврами європейського будівництва культурної спадщини ЮНЕСКО. Рушаймо в віртуальний тур для знайомства з ними й готуємося в тур реальний.

Детальніше

Знаєте, скільки музеїв просто неба в Україні? Щоб дізнатися про це, рушаймо віртуальний тур, в якому познайомимося з народною архітектурою та побутом та дізнаємося про історію й особливості життя в різних регіонах.

Детальніше

«Суть культури – прагнення колективної душі народу до самовираження»

(Освальд Шпенглер)