Створено за підтримки

Google Україна

Бограч — це традиційний угорський гуляш, який готують господині на Закарпатті. Дослідники переконують, що назва страви походить від угорської назви казана. Бограч придумали пастухи. Йдучи на випас худоби, вони складали у казан різноманітну провізію: м’ясо, сало, овочі. Потім довго варили все це на відкритому вогні та неодмінно додавали паприку. 

Традиційний бограч готується просто неба у великому казані. Більшість інгредієнтів варіюється від хати до хати, але незмінним залишається велика кількість м’яса (від 3 до 5 видів) та щедре використання паприки. При цьому м’ясо використовують дуже різне: і ошийок, і ребра, і шкіру, і навіть навар з кісток та копит. Готова страва має бути схожа на гуляш, а не суп, тому з рідиною треба бути обережними.

Інгредієнти

Ось що вам знадобиться для приготування бограчу:

  • м’ясо (ребра, м’якоть, ніжки, копита) — 3 кілограми;
  • копчене сало — 150 грамів;
  • цибуля — 200 грамів;
  • морква — 300 грамів;
  • петрушка — 200 грамів;
  • кольрабі (різновид капусти) — 1 невеликий плід;
  • картопля — 1 кілограм;
  • паприка, сіль, перець, часник, кмин — за смаком.

Відео рецепт

Спосіб приготування бограчу

Справжній бограч готують на відкритому вогні у великому казані з товстими стінками. У нагрітий казан кладуть копчене сало, порізане на середні кубики. Коли сало стане рожевим, його виймають зі страви.

  1. Наріжте цибулю дрібним кубиком та покладіть у казан, додавши трохи олії або жиру. Нехай цибуля обсмажиться, поки не стане прозорою.
  2. Тепер додайте у ємність трішки води та паприку, а також порізані на великі кубики (близько 3 сантиметрів) м’ясо та копита. За необхідності додайте невелику кількість води. Але м’ясо має тушкуватися, а не варитися!
  3. Всипте у казан решту спецій. Цей процес може зайняти 1,5—2 години, поки м’ясо не стане м’яким. Головне — повсякчас доливати воду, помішувати страву та готувати на невеликому вогні.
  4. Коли м’ясо буде готово, додайте у казан порізані овочі. Доведіть до кипіння та готуйте ще 10—15 хвилин під закритою кришкою. На цьому етапі також варто відрегулювати густоту бограчу та за необхідності додати води.
  5. Наприкінці приготування посоліть страву та додайте петрушку.
  6. Готовий бограч має настоятися ще 10—15 хвилин. Смачного!

Інші страви

Капусняк

Регіон: Центр України

Бограч

Регіон: Захід України

Борщ з пампушками

Регіон: Центр України, Північ України