Створено за підтримки

Google Україна

Без верби та калини нема України! А ще — без духмяних і корисних пиріжків з калиною. Наші пращури знали про цілющі властивості цієї ягоди і використовували її не тільки в лікуванні, але й як смачну начинку для пирогів. 

Головний секрет українських господинь полягав у часі збору калини. Її збирали після перших заморозків, адже саме завдяки холоду з ягоди зникає характерна гіркота. Старовинний рецепт пиріжків з калиною сьогодні майже не використовується. А шкода! Адже калина містить величезну кількість вітаміну С, завдяки чому чинить на організм імуностимулюючий і противірусний вплив.

Інгредієнти

Ось що вам знадобиться для приготування калинових пиріжків:

  • пшеничне борошно вищого ґатунку — 800 грамів для тіста та 30—50 грамів для начинки;
  • сухі дріжджі — 1 упаковка (15 грамів);
  • молоко — 500 мл;
  • цукор — 40—60 грамів для тіста (2—3 столові ложки) та 100 грамів для начинки (пів склянки);
  • яйця — 2 штуки;
  • рослинна олія — 80 мл (⅓ склянки);
  • сіль — 1 чайна ложка;
  • калина — 2 склянки.

Спосіб приготування пиріжків з калиною

  1. Розпочніть приготування з тіста. Нагрійте молоко, щоб воно було теплим, та влийте у глибоку миску. Туди ж додайте сухі дріжджі, яйця, сіль, цукор та ретельно перемішайте вінчиком до однорідності. Після цього почніть повільно вливати у тісто олію. Не забувайте постійно помішувати все вінчиком.
  2. Тепер поступово додавайте борошно. Розмішуйте тісто дерев’яною лопаткою або руками. Готове тісто накрийте харчовою плівкою, аби воно не завітрилося. Обгорніть миску рушником або ковдрою та поставте у тепле місце, наприклад, біля батареї, на 40 хвилин. Якщо у приміщенні прохолодно, тісто можна поставити у попередньо підігріту духовку. 
  3. Поки тісто підходить, займіться приготуванням начинки. Вимиту калину розкладіть на жаровню, додайте трохи води та поставте у духовку на 40 хвилин.
  4. Підготовлену калину відкиньте на сито, щоб вийшов зайвий сік. До речі, він дуже корисний, тож радимо випити його. Після цього додайте у начинку борошно та цукор, ретельно перемішайте.
  5. Тепер залишилося тільки сформувати пиріжки! Розкачайте тісто у довгий джгут та поріжте на однакові частинки. Нехай тісто відпочине 5 хвилин. І вже після цього можна формувати пиріжки. Головне — міцно зщіплювати краї, щоб начинка не витікала. Готові пиріжки кладіть на деко, змащене олією та накрийте лляним рушником. Нехай тісто ще трошки підійде.
  6. Тим часом увімкніть духовку на 180—200 °С. Коли вона розігріється, змастіть пиріжки яєчним жовтком та відправте пектися на 25—30 хвилин.
  7. Калинові пиріжки найкраще смакують з духмяним карпатським чаєм. Смачного!

Інші страви

Пиріжки з калиною

Регіон: Центр України, Північ України

Чебуреки

Регіон: Південь України

Бублики

Регіон: Cхід України