Створено за підтримки

Google Україна

Фріґа — страва, що поширена у гірських районах Закарпаття. Її також називають «гуцульським фондю» через схожість приготування зі знаменитою швейцарською стравою.

Ймовірно, історія виникнення фріґи подібна до історії фондю. Пастухи надовго йшли в гори і брали з собою їжу, яка довго не псується. У тому числі й бринзу. Однак через деякий час бринза підсихала, тому її розігрівали у казані. Так і з’явилася фріґа.

Описаний вище спосіб приготування називають «бідною фріґою». Якщо ж до бринзи додати сало та ковбаски, вийде «багата фріґа».

Інгредієнти

  • бринза — 700 грамів;
  • бекон або копчене сало — 100 грамів;
  • пікниця — 150 грамів.

Процес приготування

  1. Головний секрет смачної фріґи — хороша бринза. Якщо ви оберете ненатуральний продукт з великою кількістю хімічних домішок, страва розшарується. Її не можна буде їсти. Тож при купівлі бринзи уважно читайте її склад.
  2. На добре розігріту пательню покладі бекон або сало. Почекайте, доки витопиться достатня кількість жиру, та підсмажте на ньому пікниці або іншу домашню ковбасу.
  3. Коли пікниці обсмажаться, поступово висипайте бринзу на пательню. При контакті з розтопленим жиром вона почне плавитися і буде тягучою. А от неякісна бринза на пательні просто розшаровується.
  4. Додайте усю бринзу на пательню, не забуваючи постійно помішувати страву. Не лякайтеся, якщо бринза почне виділяти вологу — це сироватка.
  5. Коли вся бринза розтопилася і стала тягучою, страву можна подавати на стіл.
  6. Фріґу їдять одразу після приготування, поки сир не застиг. Страву їдять разом з хрустким домашнім хлібом. Від буханки відламують невеличкий шматочок та занурюють у сирну суміш. Смачного!

Інші страви

Баклажани по-херсонськи

Регіон: Південь України

Долма

Регіон: Південь України

Варя гуцульська

Регіон: Захід України