Створено за підтримки

Google Україна

Горілка — це алкогольний напій з розчину етилового спирту (зазвичай 40 %). Назву пояснюють тим, що для перевірки вмісту спирту в напої його підпалювали. Якщо кількість була достатньою, рідина горіла зелено-блакитним полум’ям.

Вперше аналог горілки виготовив ще в Х столітті перський лікар, в Україні ж вона з’явилася в XV — XVI ст. у період козацтва. При чому, спершу її називали «гарячим вином», «хлібним вином» через те, що робилася із зернових. А слово «горілка» почали використовувати лише в XVIII столітті. До речі, українці виготовляли горілку з пшениці, в той час як росіяни — з жита або суміші вівса, жита та ячменю. На Запорізькій Січі було налагоджено виробництво і експорт «черкаського вина» (як його тоді називали) в різні країни, у тому числі й в Московію.

Класичним значенням вмісту етанолу в напої було 38%, але згодом для зручності встановили стандарт міцності 40%.

Сьогодні Україна вважається однією з країн так званого «горілчаного поясу» і відома класичною пшеничною горілкою та настояною на перці.

Інгредієнти

  • Пшениця — 2 кг,
  • Цукор — 800 г для дріжджів + 3-3,5 кг для приготування сиропу

Для очищення

  • Марганцівка,
  • Активоване вугілля,
  • Цукор — 1 столова ложка,
  • Сода — 1 чайна ложка.

Процес приготування

  1. Пшеницю промити, засипати в 25-ти літрову ємкість, залити водою на 2 см вище рівня зерна. Додати цукор і все перемішати. Залишити відкритою в темному місці на 4—5 днів. Слідкувати, коли почнеться процес бродіння. Таким чином ми отримуємо дріжджі. 
  2. Приготування сиропу. Розчинити цукор в 15—17 літрах теплої води, залити його в посудину до пшениці й поставити на гідрозатвор. Залишити на 4—6 днів, постійно контролюючи температуру бродіння. Вона має бути 22—28 градусів.
  3. Брагу відділити від осаду, переливши її в іншу посудину і перегнати самогонним апаратом. Розбавити горілку водою до отримання бажаного вмісту спирту в напої.
  4. Для очищення горілки потрібно розвести кілька кристалів марганцівки у воді й влити розчин в бутель. Або ж повторити процес перегонки ще раз.
  5. Для фільтрування подрібнити активоване вугілля і зробити кількарівневий фільтр з вати і вугілля. На верхній шар вати покласти соду з цукром і за допомогою трубки невеликого діаметру пропустити горілку через цей фільтр, змінюючи його через кожні 3 літри.

Інші страви

Узвар

Регіон: Центр України, Північ України, Cхід України, Захід України, Південь України

Калганівка

Регіон: Центр України, Північ України, Cхід України, Захід України, Південь України

Настоянки

Регіон: Центр України, Північ України, Cхід України, Захід України, Південь України