Створено за підтримки

Google Україна

Історія солодкого символа української столиці і одного з найвідоміших національних десертів і сувенірів сягає понад 60 років. Існує дві основні версії його створення. За першою, кондитери Фабрики імені Карла Маркса забули покласти яєчні білки для бісквіту в холодильник. Щоб приховати цей інцидент, начальник цеху з помічницею перемазали застиглі коржі масляним кремом, прикрасивши торт кремовими квітами. Згідно до іншої історії, над рецептурою Київського торта довго працювали і зрештою затвердили у 1956 році. Уже в наступному році десерт отримав бронзу на конкурсі кондитерів, а ще через рік — виборов перше місце. Запатентували ж рецепт лише в в 1973 році.

Періодично кондитери експерементують з технологіями і інгредієнтами, але основа — коржі, приготовані на заквашених білках — залишається незмінною з 1956 року. 

До речі, раніше кондитери фабрики мали унікальний свій «кремовий почерк», але для уникнення підробок малюнок на торті стандартизували.

За часів СРСР «Київський торт» був делікатесом. Купити його можна було лише в столиці, а чергу треба було займати о 4 ранку!

І саме цей десерт з 70 коржів вагою понад 5 кг послугував подарунком українців Л. Брежнєву на 70-й ювілей. Генсек високо оцінив подарунок, але оригінальний рецепт Київського торта і на сьогодні лишається відомим лише кондитерам фабрики «Roshen».

Інгредієнти  для тіста

  • Яйця — 6 шт,
  • Цукор — 240 г, 
  • Борошно — 45 г, 
  • Кеш’ю — 150 г, 
  • Ваніль. 

Інгредієнти для крему

  • Вершкове масло  — 250 г,
  • Цукор — 200 г,
  • Яйце — 1 шт
  • Молоко — 150 г, 
  • Какао-порошок — 10 г,
  • Коньяк — 2 ст. ложки,
  • Ваніль.

Процес приготування 

Потрібно бути готовим до того, що до приготування «Київського торта» доведеться приступити за 2 дні, щоб заквасити білки. Отже:

Приготування коржів

  1. Білки відокремити від жовтків і залишити настоюватись при кімнатній температурі мінімум на 12 годин.
  2. Кеш’ю підсмажити і подрібнити. Борошно просіяти через сито і змішати з цукром (180 г). Всипати туди горіхи.
  3. Білки збити міксером, щоб утворювались піки, потім додати 60 грамів цукру і продовжити збивати, поки маса не набере більш густої консистенції. У збиті білки всипати борошно з цукром і горіхами, ваніль. Перемішати дерев’яною ложкою.   
  4. Тісто покласти у 2 застелені пергаментом форми, діаметром 20—22 см. Випікати у духовці, розігрітій до 150 градусів, протягом 2-х годин. Коржі залишати в духовці поки вони прохолонуть. Потім вийняти і залишити 
  5. «настоюватись» до наступного дня.

Приготування крему

  1. Молоко змішати з яйцем і процідити через сито. Додати туди цукор і варити на постійному вогні, помішуючи поки не закипить. Дати хвилину покипіти і залишити вистигати під кришкою.
  2. Збити масло з поступовим введенням охолодженої молочно-яєчної маси. Додати ваніль і коньяк. Третину крему змішати з какао.
  3. Дістати приготовані раніше коржі. Нижній змазати білим кремом, накрити другим коржем, змастивши його і боки кремом з какао. За допомогою кондитерського мішка прикрасити торт кремовими фігурками. Можна додати харчові барвники, щоб зробити візерунки яскравими.

Інші страви

Ґомбовці

Регіон: Захід України

Галицький сирник

Регіон: Захід України

Млинці по-чернігівськи

Регіон: Північ України